A A A a a

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie informuje, iż w dniu 5 września w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędą się ,, Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych". W uroczystości weźmie udział ok.  200 osób niepełnosprawnych (dorosłych oraz dzieci)  z terenów Powiatu Lubaczowskiego i Powiatu Jarosławskiego. W czasie obchodów osoby niepełnosprawne będą mogły zaprezentować swój kunszt  aktorski i artystyczny poprzez  występy na scenie, uczestniczyć w żywej lekcji historii w Muzeum Jana III Sobieskiego,  zobaczyć pokazowe warsztaty rękodzielnicze z kowalstwa, garncarstwa, malowania na szkle, warsztaty  kulinarne, ekspozycję artystystów, wziąć udział w degustacjach (lekcja rozpoznawania zbóż, wyrób ciasta, pieczenie pierniczków na miodzie), skorzystać z placu zabaw (trampoliny, dmuchańce, fotobudka). Dodatkowo dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Jarosławskiego zostanie zorganizowany wyjazd do oddalonego od Kresowej Osady o 3 km Ośrodka Promocji Produktów Regionalnych i Tradycyjnych w Baszni Górnej, gdzie będą mogli spróbować tradycyjnych, regionalnych potraw.Zadanie

Zadanie realizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Diabetków Powiatowo - Miejskie Koło Terenowe nr 12 w Lubaczowie przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

Celem głównym projektu jest przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. 

Zadanie dofinansowane jest z budżetu Województwa Podkarpackiego-Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach ,, Wojewódzkiego Programu na rzecz Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałania ich Wykluczeniu Społecznemu na lata 2008-2020" oraz ze środków Powiatu Lubaczowskiego.


 


Licznik odwiedzin: